Satynowy wałek do włosów to stosunkowo nowy wynalazek, który w swoim krótkim czasie istnienia pokochało wiele kobiet. Co sprawia, że jest tak chętnie używany do stylizacji włosów?
Skąd wziął się pomysł na wałek do włosów?
Pierwsze wzmianki o tej nowej metodzie kręcenia włosów, które spotkałam w Internecie były filmikami, w których dziewczyny z zagranicy pokazywały, jak zawiązują włosy na gruby pasek ze szlafroka. Ta metoda jednak nie była do końca właściwa, ponieważ materiał, z jakiego wykonane są tego typu szlafroki, nie nadaje się do włosów - podobnie jak z ręcznikami z frotte, które niepotrzebnie puszą i trą. Włosowe firmy, w tym też i ja, wyszły z produktem, który jest wykonany z tego samego materiału, co polecane przez włosomaniaczki akcesoria do włosów, takie jak czepki czy scrunchie - z satyny. Produkt, o którym mowa to właśnie satynowy wałek do włosów.
Jakie są zalety używania wałka do loków?
Zastanawiasz się pewnie, dlaczego wałek został takim hitem wśród społeczności włosowej? Już śpieszę tłumaczyć!
Nie od dziś wiadomo, że zbyt częste wykorzystywanie urządzeń do stylizacji, które używają ciepła (do kręcenia, prostowania czy suszenia) szkodzą włosom. Wałek do włosów natomiast to całkowicie bezpieczna, stosunkowo łatwa i niedroga metoda kręcenia loków. Ze względu na fakt, iż nie używa ciepła, jest łagodny dla delikatnych kosmyków, a jego śliska powierzchnia dba o to, aby loczki nie były spuszone. Dodatkowo oprócz nadania włosom ładnego, naturalnego skrętu podbijają również znacznie objętość. Jedyne czego potrzebujemy podczas kręcenia włosów na satynowy wałek to czas - to właśnie dzięki niemu uzyskujemy tutaj efekty.
Jak stosować wałek do loków bez użycia ciepła?
Wbrew pozorom używanie wałka jest bardzo proste. Aby loki utrzymywały się przez długi czas najlepiej, żeby włosy były lekko wilgotne, natomiast na suchych również można próbować. Środek wałka umieszczamy na środku głowy, a włosy zaplatamy wokół niego po każdej stronie. Tak zaplecione na wałku włosy spinamy jedną gumką (z tyłu głowy) lub dwoma (po każdej ze stron). Zalecane minimum trzymania włosów na wałku to ok. 3 godziny, ale najlepsze efekty uzyskuje się jednak przy dłuższym stosowaniu (najlepiej przez całą noc). Dzięki swoim właściwościom wałek jest idealny na noc - nie będzie uwierać podczas snu.
Osobiście przy moim naturalnie sporym skręcie typu 3A/3B nie potrzebuję dodatkowej pomocy, natomiast moje klientki są bardzo zadowolone z wykonania i przede wszystkim z działania tych miękkich wałków do loków. Jedna z nich, Natalia, zamówiła niedawno jedwabną wersję wałka i użyła go do kręcenia suchych włosów, efekt po 4 godzinach jest cudowny, zobaczcie poniżej:
Czy ktoś potrzebuje jeszcze większej zachęty do zakupu wałka?
Najlepszy wałek do loków bez użycia ciepła - jaki?
Najlepszy wałek do loków to zdecydowanie taki, który będzie wykonany z wysokiej jakości śliskiego materiału - tutaj najlepiej sprawdza się właśnie satyna (jedwabna bądź syntetyczna).
Nie należy też zapominać o wypełnieniu, które jest tak samo ważne, co materiał zewnętrzny. Aby wałeczek odpowiednio kręcił włosy musi być miękki, ale przy tym również zbity (nie powinien być sflaczały) - to właśnie daje wypełnienie z kulki silikonowej, która jest nie tylko miękka i lekka, ale również antyalergiczna.
Jeśli chodzi o długość wałka, to najczęściej spotykane są takie na ok. 100cm. Jeśli jednak potrzebujesz modyfikacji w długości, to możesz do mnie napisać - wykonam wałek o dowolnej długości na zamówienie.
Wybierając wałek należy więc pamiętać o tym, aby był wykonany z odpowiednich materiałów, dosyć gęsto wypełniony oraz miał odpowiednią długość do naszych włosów.
Wałki w ofercie Nandi:
Wałek do loków najlepszym produktem 2022
Nie bez powodu wałek to jeden z najczęściej odkrywanych włosowych nowości i jak z moich zamówień można wywnioskować - satynowy wałek to zaraz obok bambusowych ręczników jeden z najlepszych nowych produktów 2022 roku.
Sprawdź koniecznie jak działa - obiecuję, że się nie zawiedziesz!